Bu Blogda Ara

27 Mayıs 2014 Salı

Emre Yücelen - "Şeker Pembesi"


Dört başı mamur bir müzisyen Emre Yücelen... Vokal koçluğundan ses teknisyenliğine, şarkı yazarlığından şarkıcılığa ve de enstrümanistlikten müzik eğitmenliğine uzanan bir yelpazede yıllardır sektörün gizli kahramanlarından biri olarak dirsek çürütürken, 2009’da piyasaya çıkan ilk albümü “Kelebek” ile şarkıcılık kariyerini ön plana çıkardı. Ancak 2012 çıkışlı üç şarkılık mini albümü “Mutluluk Köyü”, özellikle Gülben Ergen’le düet söylediği aynı adlı şarkıyla ilk albüme nazaran daha fazla dikkat çekici oldu.


Emre Yücelen’in yeni şarkısı “Şeker Pembesi” geçtiğimiz günlerde Arpej Müzik etiketiyle dijital platformlarda satışa sunuldu. Teklide sözleri Erhan Çelik’e, bestesi Emre Yücelen’e ait olan şarkının üç farklı versiyonu yer alıyor. Düzenlemeler de Emre Yücelen tarafından yapılmış.

Tam da mevsimlik bir şarkı bu… Kolay akılda kalıcı, esprili, neşeli ve eğlenceli… Şarkının çapkın sözleri ve özellikle de alaturka nağmeli nakarat melodisi eski Levent Yüksel havalarını anımsattı bana ilk dinleyişimde. Emre Yücelen her zamanki gibi tek notayı yanlış basmadan, sesine alabildiğine hâkim kalarak söylüyor şarkıyı. O da bunun farkında ki ses aralığının sınırlarında dolaşmayı seviyor. Neyse ki bu durum her şarkısında değil ama bu şarkıda kulağı yormuyor.


“Şeker Pembesi”nin özellikle Ankara versiyonunun ‘eğlendiren şarkılar’ kategorisinde iş yapmaması için hiçbir sebep yok. Bu sebeple tam da yaz başında bir klip desteğine ihtiyaç var gibi gözüküyor ki şu ana kadar Yücelen cephesinden bir klip haberi gelmiş değil.

NİSAN 2014 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder