Bu Blogda Ara

27 Mayıs 2014 Salı

Yıldız Kaplan - "Söz"


Yıldız Kaplan pop müzikte birçok “star”ın yapmayı akıl edemediğini yapıyor ve belirli aralıklarla yeni şarkılarla dinleyici karşısına çıkıyor. Müzik dinleme alışkanlıklarının dijital dünyaya hapsolmaya başladığı, müzik yayını yapan radyo ve televizyonların albümlerle değil, şarkılarla ilgilendiği bu devirde bu yöntem akıllıca. Kaplan’ın yeni şarkısı “Söz” geçtiğimiz günlerde Seyhan Müzik etiketiyle dijital platformlarda satışa sunuldu.

Söz ve müziği Şehrazat’a ait şarkının düzenlemesi Alper Atakan tarafından yapılmış. Her bakımdan katıksız bir pop şarkısı “Söz”. Şehrazat’ın ustalıklı ve imzası belirgin şarkı yazma tekniği, genç kuşak aranjörlerin en başarılılarından biri olan Alper Atakan’ın maharetiyle birleşmiş, Kaplan da şarkıcı olarak üzerine düşeni hakkıyla yerine getirmiş.


Bir tek nokta var ki söylemeden geçemeyeceğim. Herkesin malumu; Ajda kariyerinin ’90 ve sonrasında azımsanmayacak bir Şehrazat etkisi var ve Ajda’nın şarkıcılık denklemini Fikret Şeneş’ten sonra en iyi çözmüş isim Şehrazat. Hal böyleyken, her ne kadar artık araları bozuk olsa da Şehrazat’ın bazı şarkılarını hâlâ Ajda Pekkan’a yakıştırmaya devam ediyorum ben. “Söz” tam da böyle bir şarkı. Nitekim Yıldız Kaplan’ın yorumunda da yer yer Ajda izleri kaçınılmaz olmuş. Şarkı bunu istemiş çünkü.

NİSAN 2014

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder