Bu Blogda Ara

4 Ocak 2011 Salı

Bir Zamanlar 2Ossi Müzik tarafından piyasaya sürülen “Bir Zamanlar” serisinin ikinci karma albümü de nihayet piyasada. Serinin diğer tüm albümlerinde olduğu gibi bu albümde de yine pop müzik tarihinden özene bezene seçilmiş bir dolu unutulmaz şarkı var.

İster “Çilli Bom Bom Bom” diyerek coşun, ister “Buruk Acı”yla hüzünlenin. İster “Mavi Boncuk”un kimde olduğunu arayıp durun (bu dünyada sevgi hala büyük ihtiyaç ne de olsa), ister bir türlü bulamadığımız, o ömür boyu sürecek aşkın peşinde “Samanyolu”na dalıp gidin. Bu şarkılar sadece 45 devirli plakların çıtırtılı dünyasından değil, hayatlarımızdan geçip giden yılların anıları arasından da çıkıp geliyor çünkü. Bir daha benzerlerini dinleyemediğimiz o billur sesler de cabası : Tanju Okan’lar, Salim Dündar’lar, Yeliz’ler, Berkant’lar, Esin Engin’ler ve daha kimler kimler...

Günü gün etmek için değil, saklamak, cd rafının en nadide yerine koymak, zaman zaman çalıp dinledikçe oradan oraya savrulmak, yaşı yetmeyenlere o şarkıların hatırlattıklarını anlatıp olgun yaşlara ermişliğin keyfini sürmek, vesair binbir nedenle müzik marketlerde ısrarla aranması gereken bir albüm.   

ŞUBAT 2006

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder